Meninger
Finansiering av Kjøkøysund bru ved bompenger; starten på slutten av Hvaler som selvstendig kommune?
Dette er en kronikk fra Karsten Hauge, og handler om hvordan en ny Kjøkøysund bru skal finansieres. Kronikken gir uttrykk for skribenten sine meninger.
Formannskapet og kommunestyret i Hvaler skal i de nærmeste ukene behandle sin tilslutning til videre utredning av bompengefinansiering av Kjøkøysund bru, inklusive ytterligere kostnader for gang-og sykkelstier. Så langt har fylkeskommunen gitt sin tilslutning til å bidra med 20% av finansieringen av brua. I debatten er det ytterligere en dimensjon som jeg ikke ser at noen folkevalgte har løftet.
Hvaler har i dag en anstrengt økonomi. Underskudd i 2024 og 2025, gjør at ytterligere underskudd i 2026 kan medføre at kommunen blir satt under administrasjon av Statsforvalter. Den utfordrende økonomien skylder ikke svakt arbeid av administrasjon. Tvert om, kommunedirektøren med sin stab har snudd hver stein for å klare å få balanse mellom inntekter og utgifter. Jeg er sikker på at kommunen i realiteten i dag ikke har tilstrekkelige ressurser til å kunne levere alle nødvendige lovpålagte tjenester som forventes av innbyggerne på Hvaler.
Hovedutfordringen i Hvalers økonomi er snarere at skatteinntektene ikke vokser, tvert i mot synker disse fra 2025 inn i 2026 og gir kommunen økte økonomiske utfordringer. Alderssammensetningen på Hvaler gir ikke tilstrekkelige skatteinntekter i forhold til totalt antall innbyggere, og dette er vanskelig å spare seg ut av.
Hvalers eksistens som selvstendig kommune er derfor avhengig av at vi klarer å holde på de skattebetalerne vi har og fortrinnsvis øke antall nye yrkesaktive.
Spørsmålet er mao hvor mange yrkesaktive som vil vurdere å flytte fra Hvaler hvis det blir bompengefinansiering av bru og gang-og sykkelstier. Det er naivt å tro at det ikke blir noen, og det behøver ikke være så mange før økonomien forverres ytterligere. Færre
Innbyggere gir ikke bare lavere skatteinntekter, men vi mister i tillegg rammetilskuddet og det blir færre å dele de kommunale avgiftene på. For å kompensere må trolig eiendomsskatten økes ytterligere for oss som blir. Hvis vi senere i tillegg skal bompengefinansiere andre bruer på Hvaler, vil dette forsterke mulig fraflytting ytterligere. Vi ønsker alle ny bru og trygge gang-og sykkelstier, men må jeg velge så foretrekker jeg at Hvaler forblir en selvstendig kommune.