
Gjensidige: Mottok 1300 skademeldinger i Østfold
Sommeren har vært god for de aller fleste østfoldinger, men for noen har det gått skeis, melder forsikringsselskapet Gjensidige. På Hvaler har det imidlertid vært en rolig sommer.
Sykdom, tyveri og bagasjetrøbbel er bare noe av det mange opplevde denne sommeren. – Ingenting er mer etterlengtet enn en ferie med sol og varme. De aller fleste har gode minner å se tilbake på, men ikke alle, sier Arne Voll, kommunikasjonssjef i Gjensidige.
De mest vanlige skadene gjelder sykdom, legebesøk, tyveri, forsinket bagasje og skadet reisegods. I tillegg har forsikringsselskapet Gjensidige sett en økning i avbestillinger og tilfeller av overbehandling – ofte fordi kunder oppsøker lege uten å kontakte forsikringsselskapet først.
Under kan du lese de harde fakta om innsendte skademeldinger til forsikringsselskapet Gjensidige, og gledelig er det å registrere at det fra Hvaler kun er sendt inn 11 skademlinger. Kun Aremark i Østfold med sine sju skademeldinger er under Hvaler på tabellen som Fredrikstad topper klart.
Skademeldinger i Østfold
– Forsikringsselskapet har registrert 1300 skademeldinger fra Østfold i løpet av sommermånedene juni, juli og august. Det tilsvarer mer enn 14 skademeldinger daglig. Samlet har dette ført til utbetalinger på sju millioner kroner, forteller Voll.
Skademeldingene kommer fra kunder i både store og mindre kommuner. Den gjennomsnittlige kostnaden per skade i Østfold ligger på rundt 5400 kroner, men enkelte hendelser har ført til utbetalinger på flere titusener – og i noen tilfeller over 100.000 kroner.
Reiselysten fortsetter
Selv om sommeren nå er over, er reiselysten utover høsten fremdeles stor.
– Enten man skal på storbyferie, følge favorittlaget i fotball eller det er ønsker om sol og varme, er det viktig å ha reiseforsikringen i orden. Det gir trygghet dersom noe uforutsett skulle skje, sier Arne Voll.